Skip to product information
1 of 4

montessorikiwi

US Money What money would you use to .....

US Money What money would you use to .....

Regular price $1.60 USD
Regular price Sale price $1.60 USD
Sale Sold out

 

A cut and paste activity. The child finds the correct coin that would meet the requirement e.g. What coin would you use to buy a pencil that is 70 cents? - The child cuts and pastes a $1 bill


8 pages

 

This is also part of my 250 page US Money Bundle

Materials

Dimensions

Care information

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

Button label